Máte sedavé zaměstnání, nedostatek přirozeného pohybu a často Vás bolí záda? FyzioDomu má pro Vás jednoduché řešení Vašich bolestí ve formě kombinace individuálního cvičebního plánu, úpravy pracovního prostředí a nácviku správného provedení běžných denních činností (sed, stoj, chůze, nošení břemen…). Jedná se o prevenci proti výskytu bolestí zad ať už v oblasti krční, hrudní či bederní páteře.

Držení těla

Hlavním naším cílem je naučit Vás vnímat Vaše tělo – jak ležíte, sedíte, stojíte, chodíte, dýcháte a jak provádíte jednotlivé úkony během dne a zároveň Vás naučit aktivnímu přístupu k vlastnímu zdraví … To je základ všeho.

Obr. č. 1: Držení těla
Držení těla
Zdroj: Medical Daily

Úprava pracovního prostředí

Jelikož každý z nás stráví většinu dne v práci, je velmi důležité, mít tomu uzpůsobené pracovní prostředí. Představte si, že budete 8h každý den špatně sedět a následně si půjdete jednou týdně na 1h zacvičit, abyste to spravili a vykompenzovali. Myslíte si, že tato hodina cvičení nahradí 40h špatného držení těla? To určitě ne. Mnohem lepší je, si zautomatizovat správnou pracovní pozici a následně si jít zacvičit.

FyzioDomu Vám pomůže upravit Vaše pracovní prostředí tak, abyste minimalizovali riziko výskytu bolestí pohybového aparátu.

Obr. č. 2: Úprava pracovního prostředí
Úprava pracovního prostředí
Zdroj: Health and style

Individuální cvičební program

Fyzioterapeuté z FyzioDomu Vám po vyšetření doporučí a sestaví cvičební program na míru. Plně při tom respektují daného jedince, jeho fyzický i psychický stav a také pracovní vytížení. Je nám jasné, že ne každý chce trávit nejméně 20 min denně cvičením, tudíž se snažíme jednotlivé cviky zařazovat do běžného dne. Pokud však patříte k aktivnějším lidem, kteří chtějí sestavit kompletní rehabilitační program na míru a  najdou si alespoň 20 minut, budeme jen rádi.

Obr. č. 3: Individuální cvičební program
Individuální cvičební program
Zdroj: Complete wellness physio
Zdroj:
1. Klinické zkušenosti z praxe v oboru fyzioterapie (FyzioDomu)
2. https://www.medicaldaily.com/pulse/good-posture-and-intelligence-how-standing-straight-helps-your-memory-and-brain-327666
3. http://healthandstyle.com/health/guide-to-good-posture-at-work/
4. http://www.completewellnessphysio.com.au/portfolio-item/what-is-clinical-pilates/