Mobilní fyzioterapie Praha

Fyzioterapeut při práci

Mobilní fyzioterapie je služba zaměřená na diagnostiku a individuální terapii Vašich obtíží přímo u Vás doma v lokalitě Praha. Věnovat se Vám budou zkušení vysokoškolsky vzdělaní fyzioterapeuté, kteří se specializují zejména na diagnostiku, léčbu a prevenci poruch pohybového systému člověka. Mobilní fyzioterapeut od FyzioDomu si nejprve odebere anamnézu, následně Vás vyšetří a podle zjištěných informací Vám sestaví terapii přímo na míru. Součástí každé mobilní fyzioterapie je také instruktáž ohledně autoterapie nebo-li cviků na doma.

Mezi nejčastější diagnózy, se kterými se na nás klienti obrací, jsou např: bolesti hlavy, bolesti bederní, hrudní a krční páteře, ztuhlost šíje, výhřez meziobratlové ploténky, skoliózy, zmrzlé rameno, funkční ženská sterilita a bolesti v oblasti pánve . Mobilní fyzioterapeuté však také řeší obtíže, jako jsou bolesti hrudníku, kyčelních a kolenních kloubů či  plochonoží. Mezi našimi klienty nejsou pouze dospělí jedinci, ale také děti s vadným držením těla či skoliózu.

Při mobilní fyzioterapii do domu využívají vysokoškolsky vzdělaní fyzioterapeuté prvky z následujících metodik a technik: např. McKenzie koncept, Terapie dle Brunkow, Léčebné postupy dle Mojžíšové, SM Systém dle Mudr. Smíška, ACT koncept, Kineziotaping a další…

Den před Vaší fyzioterapií do domu v Praze Vám přijde potvrzovací sms s časem terapie. Na první naši schůzku si, prosím, vyhraďte o 15 minut déle, než je Vámi objednaná mobilní terapie.

V těchto 15 minutách se zaměříme na Vaši anamnézu, stanovíme Váš cíl terapie (např. odstranění bolestí v bederní páteři, uvolnění ztuhlých svalů, zvýšení rozsahu pohybu v rameni či celková relaxace). Následně si Vás fyzioterapeut vyšetří. Tyto tři věci jsou pro nás velmi důležitou součástí budoucích terapií, které nám pomohou k tomu, abychom Vám poskytli kvalitní služby a dosáhli Vašeho vytyčeného cíle. Po vstupní konzultaci Vám doporučíme postup a zaměření jednotlivých terapií. Terapeut Vám také předloží tzv. Terapeutickou dohodu, která upravuje vztah terapeuta a klienta. Dále následuje terapie samotná a čas určený pouze pro Vás.

Nejdůležitější je Vaše rozhodnutí naši profesionální mobilní fyzioterapii do domu v Praze vyzkoušet. Poté se objednáte přes tel. +420 605 075 599.
Prosíme Vás, abyste vždy při objednávce (ať už online či telefonické) uváděli celé jméno a přijmení, telefonní kontakt (na kterém Vás můžeme zastihnout zejména v den terapie), e-mailovou adresu, přesnou adresu (kde bude terapie prováděna) a informaci o možnosti parkování (v blízkosti Vašeho domu).

Tým FyzioDomu si vždy s sebou přiveze veškeré potřebné vybavení, které byste mohli během terapie potřebovat. Zajistíme pro Vás mobilní terapeutické lehátko a židličku, 100% přírodní kvalitní masážní oleje + aroma-éterické oleje, kinesio-tapy, cvičební pomůcky, ručníky a další potřebný materiál. Vše je samozřejmě zahrnuto v ceně terapie.

V průhěhu provádění služeb udržujeme také maximální čistotu a po ukončení práce každý z našich mobilních fyzioterapeutů řádně pracovní prostor uklidí.

Pokud jste absolvovali fyzioterapii poprvé, rádi bychom Vás upozornili na to, že Vaše tělo může ze začátku (1-2 dny) reagovat citlivěji i na sebemenší podněty a můžete se cítit jak unaveně, tak i trochu bolestivě. Jedná se o poměrně časté příznaky, tudíž se nelekejte, pokud se tak budete cítit i Vy. Do 2-3 dnů tyto pocity ustoupí a naopak se budete cítit uvolněně a svěže.

Výše zmíněné příznaky se vyskytují zejména u lidí, kteří nejsou zvyklí na jakýkoliv druh terapie a sportovního zatížení. Tělo se nejpve musí s daným terapeutickým zásahem seznámit a „aklimatizovat se na pohyb“. Z těchto důvodů doporučujeme po terapii klidovější řežim se zaměřením na vnímání vlastního těla.

Je nutno však připomenout, že každý jsem jiný, proto každý z nás na fyzioterapii reaguje odlišně. Pokud po mobilní terapii vnímáte pocity zthunutí či bolesti, které Vám nejsou přijemné, neváhejte nás kontaktovat a optat se na Váš aktuální stav. Rádi Vám vše vysvětlíme a zkonzultujeme s Vámi Vaše subjektivní pocity.

Jelikož všude na našich stránkách prezentujeme, že naše služby vykonávají fyzioterapeuti a ne mobilní maséři, rádi bychom Vám v následující tabulce nastínili rozdíl mezi těmito často zaměňovanými pojmy: fyzioterapeut a mobilní masér.

Fyzioterapeut Masér
Vzdělání 3-leté nebo 5-leté vysokoškolské studium 15 denní kurz
Povinné celoživotní vzdělání ano ne
Náplň práce diagnostika, léčba a prevence poruch celého pohybového systému (měkké tkáně, kosti, klouby, svaly, nervový systém…) masážní techniky zaměřené zejména na svalový aparát
Odborné znalosti v anatomii, fyziologii, kineziologii … ano ne

Ptáte se, proč teda fyzioterapeuté z FyzioDomu Praha dělají masáže, když nejsou maséři? Naše vidina je, poskytnou našim klientům profesionální masáž v kombinaci s individuální terapií. Samotná masáž může vyřešit problém ve svalech, ale pokud se neodstraní opravdová příčina, pocit ztuhlosti se bude stále vracet. Chceme zvýšit úroveň wellness služeb tím, že je budou vykonávat lidé s odbornými znalostmi o lidském těle a službách, které poskytují.

Pro podrobnější popis rozdílů mezi mobilním fyzioterapeutem a mobilním masérem se dočtete v našem článku: Fyzioterapeut versus masér

Mobilní fyzioterapeut pro firmy

Mobilní fyzioterapeut za Vámi nemusí přijet pouze k Vám domu. FyzioDomu nabízí také své služby pro firmy, které chtějí předejít bolestem zad, šíje a hlavy svých zaměstnanců z nesprávného držení těla z celodenního sezení. Součástí fyzioterapie je edukace ohledně správného sezení, stání a vykonávání běžných denních aktivit a celkové ergonomie v pracovním prostředí. Tato služba od FyzioDomu pomáhá k zlepšení zdraví zaměstnanců, snížení pracovní neschopnosti, zvyšuje pracovní pohodu a dochází také ke zvýšení produktivity práce.

Cena služeb je uvedena na hlavní stránce.