První pomoc při akutních bolestech zad: : +420605075599

Mobilní masáže Praha

Masáž

Jedná se o jednohodinové až dvouhodinové varianty masáží, které mezi sebou můžete různě kombinovat (např.1h individuální terapie + závěrečná hodinová relaxační masáž).

Co vlastně obsahuje zmiňovaná individuální terapie? Jedná se především o nácvik autoterapie nebo-li cviků, které můžete provádět sami sobě a které Vám pomohou od bolesti.

Den před Vaší masáží do domu v Praze Vám přijde potvrzovací sms s časem terapie. Na první naši schůzku si, prosím, vyhraďte o 15 minut déle, než je Vámi objednaná mobilní masáž.
V těchto 15 minutách se zaměříme na Vaši anamnézu, stanovíme Váš cíl terapie (uvolnění ztuhlých svalů, zvýšení rozsahu pohybu v rameni či např. celková relaxace). V případě potřeby si Vás fyzioterapeut také vyšetří. Tyto tři věci jsou pro nás velmi důležitou součástí budoucích terapií, které nám pomohou k tomu, abychom Vám poskytli kvalitní služby a dosáhli Vašeho vytyčeného cíle. Po vstupní konzultaci Vám doporučíme postup a zaměření jednotlivých terapií. Terapeut Vám také předloží tzv. Terapeutickou dohodu, která upravuje vztah terapeuta a klienta. Dále následuje terapie samotná a čas určený pouze pro Vás.

Nejdůležitější je Vaše rozhodnutí naše profesionální mobilní masáže do domu v Praze vyzkoušet. Poté se objednáte přes tel. +420 605 075 599.
Prosíme Vás, abyste vždy při objednávce (ať už online či telefonické) uváděli celé jméno a přijmení, telefonní kontakt (na kterém Vás můžeme zastihnout zejména v den terapie), e-mailovou adresu, přesnou adresu (kde bude masáž prováděna) a informaci o možnosti parkování (v blízkosti Vašeho domu).

Tým FyzioDomu si vždy s sebou přiveze veškeré potřebné vybavení, které byste mohli během terapie potřebovat. Zajistíme pro Vás mobilní masážní lehátko a židličku, 100% přírodní kvalitní masážní oleje + aroma-éterické oleje, kinesio-tapy, cvičební pomůcky, ručníky a další potřebný materiál. Vše je samozřejmě zahrnuto v ceně terapie.

V průhěhu provádění služeb udržujeme také maximální čistotu a po ukončení práce každý z našich mobilních fyzioterapeutů řádně pracovní prostor uklidí.

V den mobilní masáže do domu (a nejlépe také den před terapií) doporučujeme dodržovat pravidelný pitný režim (alespoň 2l). Během masáže dochází k aktivaci celého organismu a dostatečná hydratace Vám pomůže odstranit z těla přebytečné toxiny.

Pokud je to možné, doporučujeme všem našim klientům těsně před příchodem fyzioterapeutky se osprchovat nebo ještě lépe dát si teplou koupel. Hlavní význam spočívá v předehřátí svalů a celkové relaxaci klienta. Tělo poté reaguje na masáž rychleji a díky svalové relaxaci se můžeme dostat na hlouběji uložené svaly. Dalším důvodem, proč se osprchovat před masáží, je to, že využíváme vysoce kvalitní přírodní kosmetiku, se kterou Vám ošetříme tělo. Proto by bylo škoda, kdybyste se šli osprchovat až po terapii a tyto kvalitní oleje ze sebe ihned smyli.

Po Vámi vybrané masáži doporučujeme klidnější režim a to nejlépe vyhnout se fyzicky i psychicky náročné aktivitě. Během masáže příjemně zrelaxujete a dojde k uvolnění ztuhlých svalů. Vaše následná zvýšená aktivita by mohla zapříčinit opětovné svalové ztuhnutí. Pokud jste absolvovali Dornovu metodu nebo Hloubkovou cílenou masáž Vaše tělo může ze začátku (1-2 dny) reagovat citlivěji i na sebemenší podněty a můžete se cítit jak unaveně, tak i trochu bolestivě. Jedná se o časté příznaky, tudíž se nelekejte, pokud se tak budete cítit i Vy. Do 2-3 dnů tyto pocity ustoupí a naopak se budete cítit uvolněně a svěže.

Je nutno však připomenout, že každý jsem jiný, proto každý z nás na masáž i individuální terapii reaguje odlišně. Pokud po masáži vnímáte pocity zthunutí či bolesti, které Vám nejsou přijemné, neváhejte nás kontaktovat a optat se na Váš aktuální stav. Rádi Vám vše vysvětlíme a zkonzultujeme.

Při částečné masáži se zaměříme zejména na jednu oblast. Jaká tělesná partie to bude, záleží pouze na Vás a Vašem aktuálním zdravotním stavu. Tento typ masáže je na 60 minut a nejčastěji klienti vyhledávají částečnou masáž na oblast zad a šíje nebo také masáž dolních končetin.

Při celotělové masáži ošetříme opravdu skoro celé tělo: celé dolní končetiny včetně plosek, záda, šíji, horní končetiny i hlavu. Pro celotělovou masáž si vyhrazujeme 90 – 120 minut právě proto, abychom se mohli zaměřit na „problémovou“ oblast, ale přesto nám zbyl dostatek času na důkladné promasírování ostatních částí těla. Z tohoto důvodu většina našich klientů preferuje tuto celotělovou masáž.

Během terapií používáme čistě přírodní orientální kosmetiku Yasminka, která zajišťuje díky kvalitním masážním olejům hebkou, pružnou, vláčnou kůži a to bez následného mastného filmu. Tělové oleje neobsahují ropné produkty (paraffinum liquidum), rafinované oleje, syntetické barviva, umělé parfemace, konzervanty a suroviny GMO.

Do masážních olejů přidáváme čistě přírodní éterické oleje, které jsou tvořeny až z několika stovek, tisíců kg bylinek a jsou nositelem velké koncentrované energie rostlin. Můžete vybírat z těchto éterických olejů: levandule, máta, eukalyptus, jasmín, citrón, rozmarýn, vanilka, heřmánek, hřebíček, mandarinka, cedr, máta, myrta, niauli, ylang ylang nebo z vysokovibračních synergických směsí: andělské odpuštění, andělská láska, andělské srdce, duchovní cesta….

Více informací se můžete dočíst v našem článku: „Které masážní oleje používáme při terapiích?

Jelikož všude na našich stránkách prezentujeme, že naše služby vykonávají fyzioterapeuti a ne mobilní maséři, rádi bychom Vám v následující tabulce nastínili rozdíl mezi těmito často zaměňovanými pojmy: fyzioterapeut a mobilní masér.

Fyzioterapeut Masér
Vzdělání 3-leté nebo 5-leté vysokoškolské studium 15 denní kurz
Povinné celoživotní vzdělání ano ne
Náplň práce diagnostika, léčba a prevence poruch celého pohybového systému (měkké tkáně, kosti, klouby, svaly, nervový systém…) masážní techniky zaměřené zejména na svalový aparát
Odborné znalosti v anatomii, fyziologii, kineziologii … ano ne

Ptáte se, proč teda fyzioterapeuté z FyzioDomu Praha dělají masáže, když nejsou maséři? Naše vidina je, poskytnou našim klientům profesionální masáž v kombinaci s individuální terapií. Samotná masáž může vyřešit problém ve svalech, ale pokud se neodstraní opravdová příčina, pocit ztuhlosti se bude stále vracet. Chceme zvýšit úroveň wellness služeb tím, že je budou vykonávat lidé s odbornými znalostmi o lidském těle a službách, které poskytují.

Pro podrobnější popis rozdílů mezi mobilním fyzioterapeutem a mobilním masérem se dočtete v našem článku: Fyzioterapeut versus masér

Nabízené mobilní masáže v Praze

… pokud někdo řekne slovo masáž, většina z nás si vybaví právě tento druh masáže. Dá se tedy říci, že se jedná o nejznámější a nejpoužívanější masáž (zejména v evropských zemích). Během Švédské masáže se využívá středního tlaku a hlavním cílem je odstranění svalového napětí a únavy.

Masážní tlak: střední
Doporučená délka masáže: částečná masáž – 60´, celotělová – 90´ / 120´

Švédská masáž

je cílená na trigger pointy (tzv. spoušťové body), které často způsobují přenesenou bolest na vzdálených místech na těle. Každý z nás si často může nahmatat ve svalech tzv. kuličky či uzlíky. Jedná se o určitá místa ve svalu, ve kterých došlo k narušení přirozené schopnosti stažení a uvlonění svalových vláken. Trigger pointy se řadí k nejčastějším příčinám bolestí pohybového aparátu, ale bohužel se na ně při masážích a fyzioterapiích často zapomíná. Hloubková cílená masáž je zaměřená právě na jejich odhalení a následné odstranění. Během této masáže se nejčastěji využívá středního až velkého tlaku, avšak vše se přizpůsobuje toleranci našeho klienta. Ano, je pravdou, že po ošetření oblasti se spoušťovým bodem, bývají určitá místa citlivá na dotek (1 – 2 dny po terapii), ale poté se Vám dostaví velká celková úleva a relaxace.

Masážní tlak: střední až velký
Doporučená délka masáže: částečná masáž – 60´, celotělová – 120´

je určena pro všechny naše klienty, kteří si občas postěžují na nějaké to svalové ztuhnutí či bolest zad, ale kteří pociťují zejména únavu po psychické stránce a potřebují na chvíli vypnout a utéct ze světa povinností. Hlavní dominantou masážních hmatů jsou tření a hnětení s nízkou až střední intenzitou tlaku za použití aroma-terapeutických olejů na celkovou relaxaci jedince.

Masážní tlak: nízký až střední
Doporučená délka masáže: částečná masáž – 60´, celotělová – 90´

Relaxační masáž

je masáž určená pro nastávající maminky a usnadňuje adaptaci na změny v těle matky. Doporučuje se ženám od 4. měsíce těhotenství, které pociťují svalové ztuhnutí v bederní oblasti, bolesti v oblasti šíje a ramenních pletenců. Těhotenská masáž také však pomáhá zmírňovat bolesti a otoky dolních končetin a napomáhá k celkové relaxaci matky i plodu.

Masážní tlak: nízký (v oblasti beder) až střední (oblast šíje)
Doporučená délka masáže: částečná masáž – 60´, celotělová – 90´

Rádi bychom Vás upozornili, že neposkytujeme erotické ani sexuální služby.

Cena služeb je uvedena na hlavní stránce.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací Ok, rozumím.

Google Analytics

Měření dat o návštěvnících webových stránek.