Mobilní masáže Praha

Masáž

Jedná se o jednohodinové až dvouhodinové varianty masáží, které mezi sebou můžete různě kombinovat (např.1h individuální terapie + závěrečná hodinová relaxační masáž).

Co vlastně obsahuje zmiňovaná individuální terapie? Jedná se především o nácvik autoterapie nebo-li cviků, které můžete provádět sami sobě a které Vám pomohou od bolesti.

Den před Vaší masáží do domu v Praze Vám přijde potvrzovací sms s časem terapie. Na první naši schůzku si, prosím, vyhraďte o 15 minut déle, než je Vámi objednaná mobilní masáž.
V těchto 15 minutách se zaměříme na Vaši anamnézu, stanovíme Váš cíl terapie (uvolnění ztuhlých svalů, zvýšení rozsahu pohybu v rameni či např. celková relaxace). V případě potřeby si Vás fyzioterapeut také vyšetří. Tyto tři věci jsou pro nás velmi důležitou součástí budoucích terapií, které nám pomohou k tomu, abychom Vám poskytli kvalitní služby a dosáhli Vašeho vytyčeného cíle. Po vstupní konzultaci Vám doporučíme postup a zaměření jednotlivých terapií. Terapeut Vám také předloží tzv. Terapeutickou dohodu, která upravuje vztah terapeuta a klienta. Dále následuje terapie samotná a čas určený pouze pro Vás.

Nejdůležitější je Vaše rozhodnutí naše profesionální mobilní masáže do domu v Praze vyzkoušet. Poté se objednáte přes tel. +420 605 075 599.
Prosíme Vás, abyste vždy při objednávce (ať už online či telefonické) uváděli celé jméno a přijmení, telefonní kontakt (na kterém Vás můžeme zastihnout zejména v den terapie), e-mailovou adresu, přesnou adresu (kde bude masáž prováděna) a informaci o možnosti parkování (v blízkosti Vašeho domu).

Tým FyzioDomu si vždy s sebou přiveze veškeré potřebné vybavení, které byste mohli během terapie potřebovat. Zajistíme pro Vás mobilní masážní lehátko a židličku, 100% přírodní kvalitní masážní oleje + aroma-éterické oleje, kinesio-tapy, cvičební pomůcky, ručníky a další potřebný materiál. Vše je samozřejmě zahrnuto v ceně terapie.

V průhěhu provádění služeb udržujeme také maximální čistotu a po ukončení práce každý z našich mobilních fyzioterapeutů řádně pracovní prostor uklidí.

V den mobilní masáže do domu (a nejlépe také den před terapií) doporučujeme dodržovat pravidelný pitný režim (alespoň 2l). Během masáže dochází k aktivaci celého organismu a dostatečná hydratace Vám pomůže odstranit z těla přebytečné toxiny.

Pokud je to možné, doporučujeme všem našim klientům těsně před příchodem fyzioterapeutky se osprchovat nebo ještě lépe dát si teplou koupel. Hlavní význam spočívá v předehřátí svalů a celkové relaxaci klienta. Tělo poté reaguje na masáž rychleji a díky svalové relaxaci se můžeme dostat na hlouběji uložené svaly. Dalším důvodem, proč se osprchovat před masáží, je to, že využíváme vysoce kvalitní přírodní kosmetiku, se kterou Vám ošetříme tělo. Proto by bylo škoda, kdybyste se šli osprchovat až po terapii a tyto kvalitní oleje ze sebe ihned smyli.

Po Vámi vybrané masáži doporučujeme klidnější režim a to nejlépe vyhnout se fyzicky i psychicky náročné aktivitě. Během masáže příjemně zrelaxujete a dojde k uvolnění ztuhlých svalů. Vaše následná zvýšená aktivita by mohla zapříčinit opětovné svalové ztuhnutí. Pokud jste absolvovali Dornovu metodu nebo Hloubkovou cílenou masáž Vaše tělo může ze začátku (1-2 dny) reagovat citlivěji i na sebemenší podněty a můžete se cítit jak unaveně, tak i trochu bolestivě. Jedná se o časté příznaky, tudíž se nelekejte, pokud se tak budete cítit i Vy. Do 2-3 dnů tyto pocity ustoupí a naopak se budete cítit uvolněně a svěže.

Je nutno však připomenout, že každý jsem jiný, proto každý z nás na masáž i individuální terapii reaguje odlišně. Pokud po masáži vnímáte pocity zthunutí či bolesti, které Vám nejsou přijemné, neváhejte nás kontaktovat a optat se na Váš aktuální stav. Rádi Vám vše vysvětlíme a zkonzultujeme.

Při částečné masáži se zaměříme zejména na jednu oblast. Jaká tělesná partie to bude, záleží pouze na Vás a Vašem aktuálním zdravotním stavu. Tento typ masáže je na 60 minut a nejčastěji klienti vyhledávají částečnou masáž na oblast zad a šíje nebo také masáž dolních končetin.

Při celotělové masáži ošetříme opravdu skoro celé tělo: celé dolní končetiny včetně plosek, záda, šíji, horní končetiny i hlavu. Pro celotělovou masáž si vyhrazujeme 90 – 120 minut právě proto, abychom se mohli zaměřit na „problémovou“ oblast, ale přesto nám zbyl dostatek času na důkladné promasírování ostatních částí těla. Z tohoto důvodu většina našich klientů preferuje tuto celotělovou masáž.

Během terapií používáme čistě přírodní orientální kosmetiku Yasminka, která zajišťuje díky kvalitním masážním olejům hebkou, pružnou, vláčnou kůži a to bez následného mastného filmu. Tělové oleje neobsahují ropné produkty (paraffinum liquidum), rafinované oleje, syntetické barviva, umělé parfemace, konzervanty a suroviny GMO.

Do masážních olejů přidáváme čistě přírodní éterické oleje, které jsou tvořeny až z několika stovek, tisíců kg bylinek a jsou nositelem velké koncentrované energie rostlin. Můžete vybírat z těchto éterických olejů: levandule, máta, eukalyptus, jasmín, citrón, rozmarýn, vanilka, heřmánek, hřebíček, mandarinka, cedr, máta, myrta, niauli, ylang ylang nebo z vysokovibračních synergických směsí: andělské odpuštění, andělská láska, andělské srdce, duchovní cesta….

Více informací se můžete dočíst v našem článku: „Které masážní oleje používáme při terapiích?

Jelikož všude na našich stránkách prezentujeme, že naše služby vykonávají fyzioterapeuti a ne mobilní maséři, rádi bychom Vám v následující tabulce nastínili rozdíl mezi těmito často zaměňovanými pojmy: fyzioterapeut a mobilní masér.

Fyzioterapeut Masér
Vzdělání 3-leté nebo 5-leté vysokoškolské studium 15 denní kurz
Povinné celoživotní vzdělání ano ne
Náplň práce diagnostika, léčba a prevence poruch celého pohybového systému (měkké tkáně, kosti, klouby, svaly, nervový systém…) masážní techniky zaměřené zejména na svalový aparát
Odborné znalosti v anatomii, fyziologii, kineziologii … ano ne

Ptáte se, proč teda fyzioterapeuté z FyzioDomu Praha dělají masáže, když nejsou maséři? Naše vidina je, poskytnou našim klientům profesionální masáž v kombinaci s individuální terapií. Samotná masáž může vyřešit problém ve svalech, ale pokud se neodstraní opravdová příčina, pocit ztuhlosti se bude stále vracet. Chceme zvýšit úroveň wellness služeb tím, že je budou vykonávat lidé s odbornými znalostmi o lidském těle a službách, které poskytují.

Pro podrobnější popis rozdílů mezi mobilním fyzioterapeutem a mobilním masérem se dočtete v našem článku: Fyzioterapeut versus masér

Nabízené mobilní masáže v Praze

Rádi bychom Vás upozornili, že neposkytujeme erotické ani sexuální služby.

Cena služeb je uvedena na hlavní stránce.